Modrá barva a její kombinace

Pokud patříte k fanouškům modré a již léta se neumíte této barvy vzdát, protože vám neustále přináší potěšení, měli byste vědět, s jakými jinými odstíny ji zkombinovat. Interiér, který působí jako oceánologický muzeum, mohou příbuzní a návštěva vnímat s rezervou.

Spektrum nálad

Modrá patří k těm barvám, které působí na člověka uklidňujícím. V závislosti na odstínu víte v interiéru nastavit atmosféru podle potřeby. Od harmonické až po mírně dramatickou. S modravou se spojuje svěží jaro a bláznivé léto as tmavomodrou naopak elegance, jistá rezervovanost a nadčasovost. Modrá představuje dobrou volbu, na které se nemůžete v žádném případě popálit.

Vhodná dvojice

kuchyni

kuchyni

S modrou můžete počítat v jakékoli místnosti. Dokonce i v kuchyni. Její vyznění podpoříte nejlepší další barvou, abyste nedopatřením v záplavě modré neutopili celý prostor. Existuje slušné množství možností, jak modrou zkombinovat s jinou barvou tak, abyste nezpůsobili o supergýčový výsledek. Modrá a stříbrná je dvojicí, která v příbytku hned silně zarezonuje.

Odvážná volba

Modrou s radostí doplňuje i brusinková. Jde sice o méně tradiční řešení, ale využít jej můžete v kuchyni, ložnici a obývacím pokoji. Vybrané odstíny modré výborně korespondují s bronzovou. Stálicí je bílá, která s modrou představuje přímo božské spojení. Odstín meruňkové přinese do modré ložnice žádaný klid. Se žlutou zacházejte jako s kořením, aby výsledek dobře chutnal.

Staronový trend

Pepermintová vedle dominující modré se zvykne vyskytovat v interiérech ve stylu vintage a retro. Modrá a levandulová tvoří obdivuhodnou kombinaci, která vás v myšlenkách zavede do romantických provensálských domů. Modrá v kombinaci s černou jsou hitem letošní sezóny. Pokud držíte krok s módou, možná jste tento trend stihli v obchodech už zaznamenat.

Tags: