Různé druhy kočárků

Každé malé dítě si zaslouží co nejlepší péči. Bezpečnost je prvořadá a my určitě nechceme ohrozit zdraví našeho dítěte. Kvůli tomu bychom měli poctivě a svědomitě zvážit vše, co jim zakoupíme. Platí to o dětském oblečení, kočárcích, autosedačkách, i postýlkách. Výbava pro děti je možná drahá, ale je nutná. Proto by Vaše rozhodnutí měla ovlivňovat úroveň kvality a ne prodejní cena.

K základní výbavě novorozeňátka patří i kočárek . Kočárky můžeme obecně rozdělit na hluboké kočárky, sportovní kočárky a kombinované kočárky. Speciálním druhem kočárků jsou kočárky pro dvojčata. Kočárky pro dvojčata se vyrábějí s ​​vaničkami vedle sebe, nebo vaničkami za sebou.

Hledáte fusak , který Vám poslouží během celého roku a ve kterém bude mít Vaše dítě pohodlí? Nabízíme Vám fusaky které jsou ideální nejen do kočárků, ale i do autosedaček.

Hluboké kočárky jsou nezbytné pro miminka do šesti měsíců. Vanička hlubokého kočárku vyniká pevností. Pokud si pořizujete hluboký kočárek, máte na výběr ze samostatných hlubokých kočárků, z kočárků, kterých vanička se jednoduše naklikat na podvozek sportovního kočárku, nebo si můžete pořídit speciální tašku na miminko, která se vloží do sklopeného sportovního kočárku. Hluboké kočárky poskytují děťátku dostatek pohodlí a dají se skládat. Nevýhodou hlubokých kočárků je však jejich velikost a hmotnost.

Pokud už dítě dokáže samostatně sedět, tak je vhodné vyměnit hluboký kočárek za sportovní. Sportovní kočárek má nižší hmotnost než hluboký kočárek a je skladnější. Sportovní kočárek je vhodný pro děti od půl roku do zhruba druhého roku věku dítěte. Pro dvouleté dítě je vhodné už pořídit buginu. K sportovním kočárkem a bugin je však třeba si zakoupit i výbavu. V zimě je potřebný nánožník, aby dítěti nebyla zima. Taktéž i fusak je potřebný. Dalšími doplňky jsou pláštěnka do deště, držák na láhev av letním období i síťka proti hmyzu.

Kombinovaný kočárek je kočárek, který lze upravit na hluboký a stejně i na sportovní kočárek. Často bývají kombinované kočárky doplněny io autosedačku. Nevýhodou u kombinovaných kočárků je složitější manipulace při změně sportovního kočárku na hluboký a naopak.